Szkoła Pamięta-udział w akcji MEN

Nasza Szkoła i Przedszkole włączyły się do akcji MEN “Szkoła Pamięta” . W dniu 24 i 25 listopada klasy IIIA, IIIB, VIA i V poznały następujące miejsca pamięci:

  • Warszawice-pomnik poświęcony księdzu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Kosciół Parafialny p.w. św. Jana Chrzciciela(drewniana tablica fundacyjna z 1736r., tablica poświęcona pamięci Batalionów Chłopskich, tablica poświęcona pamięci księdza Jana Wojciechowskiego, żołnierza AK, wywodzącego się z parafii Warszawice), pomnik poświecony pamięci żołnierzy Batalionów Chłopskich przy Szkole Podstawowej w Warszawicach, cmentarz parafialny (mogiła żołnierza POW poległego 11 listopada 1918r., mogiła żołnierza WP, poległego w październiku 1939r., zbiorowa mogiła żołnierzy WP z 1944r.)
  • Ostrówek-cmentarz parafialny-kwatera żołnierzy WP poległych we wrześniu 1939r., dawny cmentarz katolicki, obecnie teren wokół kościoła parafialnego p.w. św. Izydora(na tym cmentarzu znajduje się nieoznaczona mogiła żołnierzy WP poległych w bitwie stoczonej z Austriakami w nocy z 2 na 3 maja 1809r.
  • Otwock Mały-cmentarz wojenny “Osiny”(spoczywają na nim polegli z lat 1705, 1863, 1939)

Dzieci zapaliły na mogiłach żołnierzy znicze i pomodliły się wspólnie z księdzem. To była piekna lekcja historii. Zdjęcia w galerii.