POMAGANIE DAJE MOC!

W grudniu, po raz pierwszy, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Szlachetna Paczka”. Pomocą objęliśmy Pana Marka – samotną, chorą osobę niepełnosprawną, po amputacji nogi powyżej kolana. Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty – w ciągu zaledwie kilku dni przygotowaliśmy 19 paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, buty, pościel, ręczniki, kuchenkę mikrofalową, radio, czajnik elektryczny, lodówko-zamrażarkę. Udało nam się też zebrać pieniądze na elektryczny wózek inwalidzki, na którym bardzo zależało Panu Markowi.

   Dzięki pomocy Rodziców przygotowane paczki zawieźliśmy Panu Markowi osobiście. Na miejscu okazało się, że nasze prezenty znacznie przekraczają Jego potrzeby, dlatego, po uzgodnieniu z Wolontariuszem “Szlachetnej Paczki”, dwie paczki z żywnością i środkami czystości, zostały przekazane innej, potrzebującej rodzinie, której spłonął dom, ponieważ ich pierwotny darczyńca nie zdołał spełnić wszystkich potrzeb. Dary przekazane kolejnej rodzinie ogromnie ją ucieszyły i zapewniły spokojne święta. Są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do utworzenia szkolnej szlachetnej paczki. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Wspaniałe jest to, że wśród nas mamy tylu cudownych Aniołów o wielkich sercach.

   Warto w tym miejscu przytoczyć słowa naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II, który niegdyś powiedział: “Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Zdjęcia w galerii.