Pomagając innym – pomagasz swojej szkole

W grudniu zakończyliśmy zbiórkę używanych telefonów komórkowych w ramach XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Oddaj używany telefon komórkowy. Pomagając innym pomagasz swojej szkole”, organizowanego w nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2019”. Konkurs polegał na zebraniu przez szkołę starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Zebraliśmy 6 kg telefonów, które po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom, a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, szczególnie wolontariuszowi, który pomógł przygotować telefony do zapakowania. Na wyróżnienie zasługują też klasy IIIb i VIa, w klasach tych zebrano największą ilość telefonów. Mamy nadzieję i wierzymy, że ta akcja przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych wśród uczniów, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza. Zdjęcia w galerii.

Poprzedni wpis

Następny wpis