IX Narodowe Czytanie

Dnia 05 września 20r. w Karczewie na tyłach Straży Pożarnej w plenerze odbyło się IX Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Wszystkie szkoły z naszej gminy wysłały swoje reprezentacje. My, uczniowie klasy ósmej, w składzie : Zuzia, Marianna, Klara i Kacper, przygotowaliśmy fragment utworu pod kierunkiem Pani Bożeny Sienkiewicz. Wszystkie występy zostały nagrodzone dużymi brawami, bo wypadły bardzo dobrze. Akcja ma na celu promowanie kanonów polskiej literatury, aby te dzieła były nie tylko szkolną lekturą, ale też zachętą dla wszystkich do ponownego sięgnięcia po dzieła najwybitniejszych poetów i pisarzy. Warto, żeby towarzyszyły nam w codziennym życiu. Zdjęcie w galerii.

Klara Lesiak, kl. 8

Poprzedni wpis

Następny wpis