Jasełka w szkole

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. W ten magiczny czas przenieśliśmy się już 20 grudnia. Wieczorną porą rozpoczął się spektakl przygotowany przez uczniów klasy III, pod opieką p.Ewy Gałczyńskiej, którego pierwszymi recenzentami byli Rodzice, Dziadkowie i goście występujących uczniów. Gromkie oklaski i twarze pełne wzruszenia świadczyły o tym jak bardzo podobało się przedstawienie. Występ był ogromnym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla Rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy. 22 grudnia Jasełka zostały wystawione po raz drugi. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, Grono Pedagogiczne, Dyrekcja, członkowie Rady Rodziców oraz goście. Przypomnieliśmy sobie istotę cudu, jakim było narodzenie Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Radosny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia już są blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca wszyscy występujący otrzymali głośne i długie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie. Po Jasełkach w świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe. Była to wspaniała okazja do złożenia życzeń, wzruszeń i wspomnień, których nigdy nie brakuje.